Menu

   MAJ
DZIEŃ MAMY

      Dzień Matki - święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Data obchodów Dnia Matki zależy od kraju, w którym jest świętowany. W Polsce obchodzone jest 26 maja.
      Dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach nauki zdalnej z panią Justyną Krupą wykonały w domu przepiękne laurki dla swoich mam i udostępniły je w postaci zdjęć.
ŚWIAT OWADÓW

      Uczniowie klasy I i II podczas zajęć on line poznali fascynujący świat pszczółek i różnych owadów żyjących na łące. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się różnych ciekawych informacji, zostali uświadomieni znaczenia owadów w procesie zapylania oraz konieczności ochrony zapylaczy. Jak ważną rolę w świecie spełniają w szczególności pszczółki. W ramach tego tematu uczniowie wykonali piękne pszczółki i motyle, które ozdabiają kwiaty w ich domach.
TALERZ ZDROWIA

      W ramach zajęć z wychowawcą uczniowie klasy IV rozmawiali o zdrowym odżywianiu. Uczniowie dowiedzieli się, jakie produkty powinny znaleźć się w prawidłowo zbilansowanej, codziennej diecie. Podkreślona została także ważność ruchu i aktywności fizycznej dla utrzymania dobrego stanu zdrowia. Uczniowie wykonali w domu wiosenne, zdrowe kanapki i przykładowe talerze zdrowia, uwzględniające sport i 6 grup produktów spożywczych, które są niezbędne dla organizmu człowieka.
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Wólce Kańskiej