Menu

   STYCZEŃ
PODZIĘKOWANIE

      W dniu 29 stycznia odbył się w naszej szkole apel, w trakcie którego pani dyrektor Edyta Woźniczka podziękowała sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w szczególności głównym organizatorkom paniom: Monice Kotlarz oraz Justynie Krupie, które z ogromnym zaangażowaniem zorganizowały wspólnie z uczniami i rodzicami naszej szkoły akcję WOŚP w Wólce Kańskiej oraz w Pawłowie. Tegorocznym hasłem WOŚP było: Wiatr w żagle, dla dziecięcej medycyny zabiegowej.
      Tak więc i u nas Wielkie Serca zagrały! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pokazanie, że my też uczymy się ratować ludzkie zdrowie i życie."GÓRA GROSZA"

      W dniach 09.12.2019r. - 27.01.2020r. uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza".
      Opiekun Samorządu Uczniowskiego, aby zachęcić uczniów do akcji ogłosił konkurs. Zadaniem było zbieranie groszy w poszczególnych klasach. Uczniowie każdej klasy dnia 27 stycznia przekazali zebrane i przeliczone pieniądze do opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Dnia 28 stycznia zostały ogłoszone wyniki i wręczone upominki uczniom zwycięskiej klasy.
Wyniki poszczególnych klas:
Oddział Przedszkoiny - 35,00zł
kl.I- 12,18zł
kl. II - 40,00zł
kl. IV -19,30zł
kl.V- 47,73zł
kl. VI - 23,52zł
Ogólna kwota jaką zebrano to : 177,73zł.
Cała zebrana kwota została przekazana na Towarzystwo Nasz Nowy Dom. Uczniowie bardzo cieszyli się z wielkości zebranej kwoty i z możliwości pomagania potrzebującym."RAZEM NA ŚWIĘTA"

      Nasza szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom za włączenie się do akcji "Razem na Święta". Inicjatywa miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym.
      W tej edycji (grudzień 2019 roku) do ogólnopolskiej akcji przyłączyło się ponad 1 mln 100 tys. uczniów i prawie 117,5 tys. nauczycieli.

PISZĄ O NAS:WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

      Dnia 12 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowie odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas której zbierano pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Głównymi organizatorami zbiórki był Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowie oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Wólce Kańskiej, gdzie odpowiedzialne były panie Monika Kotlarz oraz Justyna Krupa.
      Tego dnia wolontariusze: zbierali do puszek pieniądze po zakończonej mszy świętej w parafii Kanie (Julia Borys, Wiktoria Woźniczka, Aleksandra Wdowicz, Dawid Woźniczka) oraz w parafii Pawłów.
      Podczas kwestowania w Gminnym Ośrodku Kultury nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wystąpiły zespoły śpiewacze: "ECHO" z Gołębia, "PAWŁOWIANKI" z Pawłowa oraz "RADOŚĆ" z Liszna. Podczas imprezy wystąpiły także dzieci i młodzież ze SCHOLI w Pawłowie, przygotowane przez panią Joannę Herman i panią Magdalenę Ciechomską. Pani Justyna Krupa oraz pani Monika Kotlarz przygotowały dzieci z NSP w Wólce Kańskiej, które zaprezentowały się w układzie tanecznym. Czas umiliły również zespoły Disco Polo – zespół MIGLANC z Mełgwi oraz zespół BLUE ANGELS ze Świdnika.
      W trakcie trwania zbiórki przeprowadzono wiele licytacji, m.in. Vouchery i karty podarunkowe na zabiegi fryzjersko- kosmetyczne, bukiety okolicznościowe, torty, rękodzieło, książki i wiele innych ciekawych rzeczy. Dodatkowo można było zakupić ciasta, gofry, kolorową watę cukrową. Dzieci z koła kulinarskiego "Kuchcikowo" z NSP w Wólce Kańskiej pod nadzorem pani Justyny Krupy upiekły i prowadziły sprzedaż "wośpowych" pierniczków. Dzieciom czas umilała animator- pani Ewa Śliwińska, zaplatano kolorowe warkoczyki.BEZPIECZNE FERIE

      Dnia 10 stycznia uczniowie wzięli udział w pogadance z Rzecznikiem Praw Ucznia nt. Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych".
      Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję, że będzie biało, wesoło i radośnie. Przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych oraz zamieszczamy kilka ważnych porad i wskazówek.
 • Do uprawiania sportów zimowych wybieraj tylko bezpieczne miejsca!
 • Podczas uprawiania sportów zimowych dbaj o bezpieczeństwo własne i innych!
 • Wychodząc na dwór pamiętaj o właściwym ubraniu!
 • W momencie, gdy wyczujesz, że twoje ubranie jest mokre udaj się do domu by je zmienić na suche!
 • W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt, ani żadnych szklanych przedmiotów!
 • Spędzając ferie w domu pamiętaj o bezpiecznym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi!
 • W czasie ferii nie spędzaj zbyt dużo czasu przed telewizorem!
 • W czasie korzystania z Internetu pamiętaj, że nie każdy nowo poznany kolega ma zawsze dobre zamiary w stosunku do ciebie!
 • Zbyt długie siedzenie przed komputerem nie jest zdrowe dla twoich oczu!
 • Pamiętaj o telefonach alarmowych straż pożarna 998, policja 997, pogotowie 999 i numer ratunkowy 112.
 • Pod żadnym pozorem nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!
 • W kontaktach z obcymi pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!
 • Jeśli jesteś sam w domu nie otwieraj drzwi obcym!
 • Pamiętaj o zdrowym odżywianiu, owoce i warzywa zawierają dużo witamin przydatnych w zimne dni!WYCIECZKA DO CHEŁMA

      Dnia 9 stycznia uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Chełmskiego Domu Kultury. Punktem centralnym wycieczki bylo obejrzenie spektaklu muzycznego pt. "Przygody Wilka i Zająca". Dzieci były bardzo rozbawione przygodami głównych bohaterów. Głównym przesłaniem spektaklu było dbanie o czysty las oraz dbanie o dobre relacje między sobą. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice biorący udział w wycieczce byli bardzo zadowoleni ze spektaklu.AKCJA KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH 2019

      W dniu 27 grudnia 2019r. sześcioosobowa grupa uczniów z klasy VI odwiedzała domy mieszkańców Wólki Kańskiej jako Kolędnicy Misyjni. Włączając się w akcję Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci, ogłaszając radosną Nowinę o Bożym Narodzeniu, zbierali datki na pomoc dzieciom w krajach Amazonii. Zebrane datki wspólnie podliczyli na spotkaniu Kolędników z Księdzem Proboszczem w dniu 5 stycznia 2020r. Zostały one przekazane do Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci przez Księdza Proboszcza.Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Wólce Kańskiej