Menu

   MARZEC
POMAGAMY

      Nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywno-ekologicznej, która polegała na zbiórce plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, itp.).
      Dlaczego nakrętki? W punktach skupu płaci się za czysty polimer PET (polietylen), z którego są wykonane nakrętki. Jest to innego rodzaju tworzywo sztuczne niż butelka, którą domyka nakrętka. Jego recykling jest znacznie łatwiejszy niż recykling butelek. Czysty polietylen, zamieniony w granulat, daje się od razu przetwarzać na kolejne zakrętki, plastikowe opakowania, pojemniki, kosze na śmieci czy rury PCW, a nawet na obudowy komputerów. Gotowy do przetworzenia plastik ze zbieranych przedmiotów można też ponownie wykorzystać w produkcji np. worków na śmieci!
      W tym roku zbieraliśmy nakrętki dla Klaudii i Marcina Karwatów, które 5 marca przekazaliśmy p. Doroty Karwat.

"NIECHAJ ZDROWE ODŻYWIANIE TWOIM NAWYKIEM SIĘ STANIE"

      Dnia 6 marca kolejna odsłona projektu. Uczniowie klasy V i VI przygotowali dla wszystkich zdrowe kanapki, warzywa dostarczyli uczniowie klasy IV.

DZIEŃ KOBIET

      Dzień Kobiet - święto małych i dużych Pań. Z tej okazji uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wólce Kańskiej śpiewem i tańcem uczcili to święto. Nasi mali artyści zaśpiewali piosenki "Chodź pomaluj mój świat", "8 marca", "Dzięki, że jesteś". Zaprezentowali również swój układ taneczny do piosenki "Rozwiń swoje skrzydła".
      Samorząd Uczniowski, by umilić świętowanie wręczył wszystkim Paniom - małym i dużym drobne upominki.

DZIEŃ KOBIET W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ

      Z okazji Dnia Kobiet w sobotę 9 marca w świetlicy wiejskiej w Wólce Kańskiej uczniowie naszej szkoły na zaproszenie Pani Sołtys i Rady Sołeckiej wsi Wólka Kańska zaprezentowali wszystkim zgromadzonym gościom program artystyczny.
      Uczniów do występu przygotowała p. Aneta Wójcik.

WARSZTATY WIELKANOCNE

      Dnia 12 marca zostały przeprowadzone przez panią Urszulę Kwiatosz wielkanocne warsztaty plastyczne. Uczniowie biorący udział w warsztatach własnoręcznie przygotowali zaprawę gipsową do wykonania odlewów. Powstały pisanki, króliczki, kurczaczki i koszyczki i wiele innych form. Następnie każdy miał możliwość samodzielnie pomalować farbami wykonany wcześniej gipsowy odlew. Finalnie wykonany odlew przybrał formę magnesu z motywem wielkanocnym. Przeprowadzone zajęcia rozbudziły w uczniach kreatywność i twórczość.

HAPPY ST. PATRICK`S DAY!

      W poniedziałek, 18 marca, po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka - irlandzkie święto narodowe i religijne. Obowiązującym kolorem tego dnia była zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Poznaliśmy również legendę o św. Patryku – patronie Irlandii, zwyczaje i symbole związane z tym świętem oraz dowiedzieliśmy się jak wygląda flaga tego kraju.
      Uczniowie klas od I do VI, wzięli także udział w quizie na temat tego zielonego święta, zdobywając ciekawe nagrody, które będą mogli wykorzystać podczas lekcji języka angielskiego. Były to na przykład 3 minuty na teście z książką lub wspólne oglądanie filmu. Odważne osoby mogły także spróbować przeczytać życzenia w języku irlandzkim.
      Na zakończenie czekała na nas zielona, smaczna niespodzianka - ciasteczkowe koniczynki, przygotowane przez uczniów klasy IV i VI.
      Organizatorem tego zielonego święta był nauczyciel języka angielskiego – Agata Maraszek.

LAPBOOK O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

      18 maja 2024 roku odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu "Lapbook o krajach anglojęzycznych", skierowanego do uczniów klas I-III.
      Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej inspirowanej wybranymi krajami, w których językiem urzędowym jest język angielski. Jednym z wymogów było także zawarcie w pracy informacji na temat Dnia Świętego Patryka.
      Zwycięzcą konkursu został Miłosz Jędruszak z klasy II, drugie miejsce zajął Michał Makowski, a trzecie Marcel Jonik (obaj uczniowie uczęszczają do klasy I).
      Wyróżnienia otrzymali Jowita Bąk i Aleksandra Uchańska z klasy II oraz Lena Pasieczna i Miłosz Szczepański z klasy III.
      Uczniowie oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali również nagrody rzeczowe.
      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu językowej oraz artystycznej pasji.
      Organizatorem konkursu była Agata Maraszek - nauczyciel języka angielskiego.

CONGRATULATIONS!

Z MAMĄ I TATĄ POZNAJĘ ZAWODY

      Dnia 20 marca odbyły się warsztaty wielkanocne z panią Sylwią - nauczycielem wychowania przedszkolnego w ramach realizacji projektu edukacyjnego w oddziale przedszkolnym: "Z mamą i tatą poznaję zawody".

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI - ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

      21 marca uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wólce Kańskiej obchodzili Dzień Kolorowej Skarpetki. Tego dnia wszyscy przyszli w skarpetkach nie do pary. Pani Justyna Krupa z p. Katarzyną Szykułą przeprowadziły prelekcję na temat choroby jaką jest Zespół Downa. Uczniom przedstawiono osoby z tą chorobą, które odniosły sukces na całym świecie w branży aktorskiej, czy też modelingu. Ponadto dzieci i uczniowie pokolorowali skarpetki według własnego pomysłu i ułożyli z nich serce.
      Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Celem obchodów tego święta było podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa oraz rozwijanie poczucia szacunku i empatii do drugiego człowieka.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

      21 marca w naszej szkole obchodzono Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji wszyscy zgromadzili się na placu szkolnym przy wspólnym ognisku. Uczniowie ze smakiem zajadali pyszne kiełbaski przygotowane przez Radę Rodziców. Następnie aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu. Bawili się w berka i korzystali ze sprzętu na placu zabaw. Ponadto dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonały prace plastyczne - wiosenne kwiaty. Podczas zajęć edukacyjnych omówili pierwsze zwiastuny wiosny. Grupa 5-6 latków wykonała taniec do piosenki o tematyce wiosennej.

WYCIECZKA DO LUBLINA

      W dniu 26 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Lublina.
      Plan wycieczki obejmował lekcję w-f na trampolinach w Strefie Wysokich Lotów. Na początku uczestnicy zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w obiekcie. Następnie dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. trampolin zwyczajnych i sportowych, tuneli, zjeżdżalni oraz dużych klocków.
      Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w galerii Olimp, gdzie w kinie Multikino uczniowie obejrzeli film p.t. "Pies i kot". Na zakończenie uczniowie zjedli obiad w restauracji McDonald`s.
      Opiekunami uczniów podczas wycieczki były panie: Justyna Krupa, Agata Maraszek oraz Aneta Wójcik.

POKAZY HISTORYCZNE

      W dniu 27 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazach historycznych grupy rekonstrukcyjnej "Patriotic". Dzieci poznały najważniejsze wydarzenia oraz umundurowanie i broń I i II Wojny Światowej. Przypomniano również sylwetki Ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Józefa Hallera oraz Romana Dmowskiego.

WIELKANOC

     

PROGRAM GRANTOWY "ROSNĘ Z MATEMATYKĄ"

      W marcu dzieci z oddziałów przedszkolnych realizowały pierwsze działania z programu grantowego pt. "Matematyka dla zdolnego Smyka". Dzięki zakupionym chustom animacyjnym przedszkolaki kształtowały orientację przestrzenną. Ponadto do ćwiczeń zostały wykorzystane nowe klocki wafle oraz klocki budowlane. Nauka poprzez zabawę sprawiła dzieciom dużo radości.
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Wólce Kańskiej